Preskočiť na obsah

Dobré správy z regiónov

Dovoľujeme si Vám v tomto formáte „Dobrých správ z regiónov", prinášať najdôležitejšie témy v oblasti integrácie marginalizovaných rómskych komunít. Chceme prezentovať najmä prípady úspechov z regiónov, a pridať k nim informácie o tom, ako ich môžu záujemcovia zopakovať vo vlastných obciach. Dúfame, že aj takto vieme prispieť k prelomeniu asi najdôležitejšieho, zároveň najviac škodného predsudku v tejto téme, že sa nič nedá urobiť, že v téme integrácie rómskych komunít nemáme úspechy, a že osoh môžu priniesť len radikálne riešenia.

Rómske komunity sú neoddeliteľnou súčasťou našej krajiny. Ich fungovanie, ich problémy, starosti, ale aj radosti pozná väčšina obyvateľov len sprostredkovane. Preto si myslíme, že čím viac informácií o ich živote budeme vedieť doručiť čo najširšej verejnosti, tým skorej si budeme môcť  povedať, že nežijeme vedľa seba, ale žijeme spolu. To je totiž jediná cesta k tomu, aby sme sa lepšie spoznali. Bez vzájomného poznania sa nám bude v menšej miere dariť odstraňovať aj niektoré negatívne javy, s ktorými sa v týchto lokalitách stretávame.

Chceme, aby každý z týchto materiálov slúžil zároveň aj ako istý manuál na riešenie problémov, preto sa snažíme, aby sme v každom čísle prezentovali jednu konkrétnu tému z oblasti života rómskych komunít.

Číslo vydania Téma Súbor
1. číslo vydania Predškolská výchova Stiahnuť (PDF - 800.46 kB)
2. číslo vydania Pozemkové úpravy Stiahnuť (PDF - 777.56 kB)
3. číslo vydania Osobný Bankrot Stiahnuť (PDF - 437.73 kB)
4. číslo vydania Asistent učiteľa Stiahnuť (PDF - 561.55 kB)
5. číslo vydania Obec a rómska komunita Stiahnuť (PDF - 555.96 kB)
6. číslo vydania Prestupné bývanie Stiahnuť (PDF - 344.93 kB)
7. číslo vydania Olašské komunity Stiahnuť (PDF - 403.05 kB)