Preskočiť na obsah

Stanovisko splnomocnenkyne vlády SR pre rómske komunity Andrey Bučkovej k rozsudku Krajského súdu v Košiciach vo veci košických policajtov obžalovaných zo šikanovania rómskych detí z Luníka IX

Splnomocnenkyňa vlády SR pre rómske komunity Andrea Bučková netají svoje rozčarovanie a súčasne veľké sklamanie z rozsudku Krajského súdu v Košiciach v prípade košických policajtov obžalovaných zo šikanovania rómskych detí z Luníka IX, ktorý sa stal v marci roku 2009. Je to potvrdenie v slede prípadov, že práve tí najchudobnejší a najslabší sú najohrozenejší v dovolávaní sa svojich základných práv.

 „Áno, tí mladí chlapci, ktorí, boli trestne zodpovední a spáchali trestný čin, boli za svoj skutok odsúdení, a tak to má byť. Ale čo v prípade poškodených obetí, ktoré odsúdeniahodným spôsobom boli dehumanizované, šikanované, a po ktorých ľudskej dôstojnosti zo strany verejnej moci bolo pošliapané,“ uviedla k rozhodnutiu Krajského súdu v Košiciach Andrea Bučková, splnomocnenkyňa vlády SR pre rómske komunity.

Splnomocnenkyňa vlády SR pre rómske komunity Andrea Bučková predpokladá, že poškodení využijú všetky právne nástroje a budú sa dovolávať spravodlivosti aj na Európskom súde pre ľudské práva.